AKTUALITY

14.12.2012 / Exkurze do Kamaxu s S2A

obrazek

Účastnilo se 25 z 26 studentů, cestování dle předpokladu a se žádným problémem. Studenti byli s exkurzí spokojeni, viděli:

nákup materiálu, lisování tvarových dříků a hlav šroubů, válcování závitů, tepelné zpracování, obrobnu, kontrolní oddělení, expedici.

Toto vše pohromadě jako poslední z našich studentů, neboť provoz se z části o vánocích stěhuje do nových prostor ve Vesecku u Turnova.

Do roku 2020 se má přestěhovat celý podnik.

3.12.2012 / Druhá sobota s technikou

V sobotu 8.12.2012 se v oboru strojírenství naučíme modelovat čtyřdobý zážehový motor. Nejdříve vymodelujeme jednotlivé díly - ložisko, čep, ojnici, píst a klikový hřídel. Ve druhé části si vše sestavíme. A na závěr motor roztočíme.

9.11.2012 / Exkurze třídy S4A - DENSO a GEA

Exkurze třídy S4A, 30.10.2012 DENSO, organizace Ing. Jiří Haňáček, RNDr. Eva Kirschnerová.

Studenti byli ve výcvikovém centru seznámeni s historií této globální firmy a jejím výrobním programem. Ve výrobních halách studenti viděli proces výroby a kontroly dílů pro stavbu automobilů včetně jeho organizace a nezbytné podpůrné procesy.
Děkujeme panu Jermářovi za podrobný výklad.

Exkurze třídy S4A, 8.11.2012, GEA, organizace Ing.Jan Technik.

Exkurze do firmy GEA byla tématicky zaměřena k předmětům STT, SPS a na problematiku upínacích přípravků, výroby nástrojů a JÚS. Děkujeme našemu průvodci panu Grůšovi, který studenty informoval přímo na dílnách u jednotlivých strojů o všech důležitých zásadách a souvislostech. Studenti měli možnost si řadu vidět na skutečných.

25.9.2012 / Přestavba strojních laboratoří

Během letních prázdnin došlo ve strojních laboratořích k 1. etapě zásadních stavebních úprav. Důvodem je celková obnova a úprava dalších školních výukových prostor. Tyto úpravy souvisí se získáním vysoce moderního technického vybavení – 3D tiskárny a vytvořením důstojných podmínek pro toto zařízení. V oboru strojírenství jsou vyučované konstrukční programy SolidEdge a SolidWorks a 3D tiskárny jsou logicky navazujícím stupněm na předchozí konstrukci. Studenti si mohou nakreslené modely po vytisknutí „osahat“ a posoudit správnost svého návrhu, kdy v příslušném měřítku je „vyroben“ konkrétní výrobek.

Dále byly strojní laboratoře vybaveny novými stoly a židlemi, čímž došlo k celkovému zlepšení studijních a pracovních podmínek. Ve 2. etapě stavebních úprav strojních laboratoří bude vybudováno nové sociální zařízení pro studenty v přízemí budovy B.

24.9.2012 / Mezinárodní strojírenský veletrh 2012.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2012 je každoroční významné setkání vystavovatelů z mnoha zemí. Letošní ročník byl výjimečný silným zastoupením rychle se rozvíjejících ekonomik Ruska, Indie a Brazílie, které se již nekrčí u malých stánků, ale obsazují rovnou celé pavilony. My jsme byli u toho díky panu Ing. Radku Havlíkovi, který návštěvu veletrhu zorganizoval po všech stránkách pro 120 studentů tříd S2A, S2B, S4A, S4B, L4. Děkujeme!

Několik fotografií k nahlédnutí v naší galerii

24.9.2012 / Zahájení nového školního roku.

Dobrý den,

Školní rok se nám rozběhl naplno a chtěl bych prostřednictvím těchto stránek pozdravit všechny příznivce techniky a zájemce o studium na naší škole

Rád bych se při této příležitosti vrátil na okamžik zpět do období maturitních zkoušek za jednou zajímavostí. Za dlouhodobou maturitní prací Davida Nitry, která vznikla na naší katedře. Vystihuje totiž velmi dobře, jakým způsobem dokáže řada našich studentů aplikovat znalosti získané ve výuce a je zajímavá i z mnoha jiných pohledů.

Minulé úspěchy jsou obvykle jen závazkem pro budoucno, a proto popřejme všem čerstvým absolventům úspěšný start vysokoškolského studia a pracovní nebo podnikatelské kariéry. Našim studentům přejme hodně radosti, které studentský život přináší, hodně pevné vůle při objevování dosud utajených oblastí techniky a snadné zvládnutí nového učiva. Letošní rok bude zase o něco náročnější než ten předchozí a proto nám všem přeji, abychom ho zvládli úspěšně v plném zdraví, pohodě a s dobrou náladou :-)

Jiří Haňáček

10.2.2012 / Co jsme pro Vás na 4. sobotu s technikou v rámci projektu STARTTECH připravili.

Čtvrtá sobota s technikou je určena především těm, kteří si rádi hrají. A to zejména s hračkami, které se pohybují. Možná vás překvapí, kolik práce a úsilí je třeba věnovat návrhu každé hračky. Pokud nás navštívíte 18.2.2012 proniknete do zákulisí návrhu modelu vrtulníku. Sami si vyzkoušíte, jaké to je být mladým konstruktérem. A jako překvapení máme pro vás připravené ukázky letů RC vrulníků. 18.2. 2012 se na Vás těšíme.

obrazek obrazek obrazek obrazek

15.1.2012 / Co jsme pro Vás na 3. sobotu s technikou v rámci projektu STARTTECH připravili.

Ahoj dívky a chlapci, je tu nový rok a třetí sobota s technikou. Pokud navštívíte 21.1.2012 tento projekt, budete mít možnost vyzkoušet si modelování svěráčku v návrhovém systému CAD Solid Edge (viz obrázky). Po vymodelování svěráčku si společně prohlédneme pracoviště automatizace a robotiky a vygravírujeme logo školy do těla svěráku. 21.1. 2012 se na Vás těšíme.

obrazek obrazek obrazek

obrazek

10.12.2011 / 2. sobota s technikou

Milí žáci a vážení rodiče! Máme za sebou další sobotu s technikou a věříme, že nám všem zůstanou v paměti hezké vzpomínky ze společné práce a dobrého výsledku. Svítilna s logem školy nechť je Vám dobrým služebníkem a hezkou památkou. Děkujeme za Váš zájem o naši školu a budeme se těšit na případná další setkání nad jinými tématy. Přejeme Vám hezké Vánoce, úspěšné vykročení do roku 2012 a správné rozhodnutí při výběru školy.

Ve fotogalerii několik snímků z dnešního dne.

29.11.2011 / Co jsme pro vás na 2. sobotu s technikou v rámci projektu STARTTECH připravili.

Ahoj kluci a děvčata! Štědrý den je ještě relativně daleko, ale my jsme pro Vás připravili malý dárek již nyní. Výkonnou kapesní svítilnu s devíti diodami LED. Když navštívíte 2. sobotu s technikou v rámci projektu STARTTECH, budete mít příležitost vyzkoušet si modelování této svítilny v návrhovém systému CAD Solid Edge (viz obrázky), podívat se na gravírování loga školy do tělesa svítilny a shlédnout pracoviště automatizace a robotiky. 10.12. 2011 se na Vás těšíme.

obrazek obrazek obrazek obrazek

obrazek

6.11.2011 / Putování za technikou

Dne 5.11.2011 proběhla ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci akce, která měla za cíl populární formou představit široké veřejnosti výzkumné a výukové aktivity z oblasti techniky. V areálech obou škol byly pro děti a rodiče připraveny prohlídkové trasy s tajemnými názvy stanovišť, kde si zájemci mohli vyzkoušet nejrůznější úkoly. Naši strojaři přispěli k úspěchu akce úlohou, která prověřila nejjednodušší zvládnutí práce s počítačem, zručnost i vynalézavost při hledání nejrychlejšího postupu. Úloha (k našemu překvapení) zaujala nejen děti, ale i jejich rodiče natolik, že jsme několikrát byli svědky nemilosrdných soubojů o čas mezi dětmi a jejich rodiči :-). Spokojení účastníci završili své putování v kovárně, kde na ně čekalo občerstvení a možnost opékání vuřtů ve skutečné kovářské výhni.

Ve fotogalerii nabízíme ke shlédnutí několik autentických snímků.

obrazek

23.10.2011 / 21. ročník turnaje absoloventů v sálové kopané v rámci OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

V sobotu dne 19. listopadu 2011 se uskuteční tradiční turnaj absolventů v sálové kopané. Hrají čtyřčlenná družstva vítězů školních turnajů z jednotlivých let a další vybraná družstva včetně družstva současných žáků. Vzhledem k přípravě turnaje je nutné znát počet startujících družstev. Z toho důvodu prosím o sdělení, zda má Vaše mužstvo zájem na tomto turnaji startovat.

word dokument Více informací v pozvánce.

Fotogalerie z minulého ročníku

obrazek

23.10.2011 / SPŠSE A VOŠ LIBEREC školou roku 2011

Školou roku Libereckého kraje 2011 jsou hned dvě školy, a to Střední zdravotnická škola Turnov a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola Liberec. Ocenění a symbolický šek předal ředitelům obou škol náměstek hejtmana Radek Cikl při pátečním společenském večeru konaném v rámci veletrhu vzdělávání a pracovních příležitosti EDUCA 2011 MYJOB v liberecké Tipsport aréně.

Hodnoceno bylo všech 37 středních škol a učilišť zřizovaných Libereckým krajem. Hodnocení škol probíhalo podle osmi hlavních kritérii, která byla schválena Radou Libereckého kraje a následně zveřejněna. Mezi kritérii nechyběly podmínky pro vzdělávání, ekonomické ukazatele, účast žáků a jejich případné úspěchy na různých odborných soutěžích apod.

Více zde
obrazek

21.9.2011 / MSV BRNO, Exkurze Osvětim, STARTTECH, Výstavy a podpora strojařů

MSV BRNO - 3.10. 2011 navštíví třídy S4A a S4B Mezinárodní strojírenský veletr v Brně. (Ku, Ve) O den později pojedou třídy S2B a S3B. (Hj, Ki)

OSVĚTIM - 6.10. 2011 se koná exkurze do Osvětimi se třídami S3B a P4. (Ki, Kj, Va)

STARTTECH - SPŠSE a VOŠ v Liberci se stali partnerem projektu STARTTECH, ve kterém se snaží podpořit aktivní zájemce o VaV v technických oborech z řad žáků ZŠ a studentů SŠ formou kurzů, seminářů, her, soutěží, a dalších mimovýukových a mimoškolních technických aktivit. více zde

Výstavy - 7.10. 2011 proběhne v Jablonci nad Nisou výstava AMOS, které se budeme aktivně účastnit. Stejně jako 3 denní výstavy v liberecké Tipsport aréně s názvem EDUCA 2011 MYJOB LIBEREC, která probíhá ve dnech od 20 do 22.10 2011.

obrazek

21.9.2011 / Spuštěny nové webové stránky katedry strojírenství

Dnes byly spuštěny nové webové stránky katedry strojírenství. Zde se dozvíte vše o aktuálním dění na katedře. Bude možné stahovat materiály ke studiu a také prohlížet fotografie nebo videa z exkurzí, výstav apod. Web budeme doplňovat zaběhu, proto nás sledujte každý den...

© 2011 SPŠSE a VOŠ Liberec | webové stránky