Otázky z OSU 2011: Porovnání verzí

Z Milan Kerslager
Přejít na: navigace, hledání
(Založení stránky)
 
(Doplnění)
Řádka 1: Řádka 1:
Níže uvedené otázky jsou osnovou přednášek předmětu OSU (Operační systém Unix) letního semestru 2010/2011. Stav otázek odpovídá stavu [[Slajdy pro výuku|slajdů k předmětu]]. Další podpůrné materiály (články, fotografie tabulí) naleznete na stránce [[Výuka]].
+
Níže uvedené otázky jsou osnovou přednášek předmětu [http://stag.tul.cz/apps/stag/prohlizeni/pg$_prohlizeni.sylabus?kat=NTI&predm=OSU-P OSU-P] (předmět ''Operační systém Unix'' vyučovaný na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci) letního semestru 2010/2011. V redukované podobě slouží i pro předmět [http://stag.tul.cz/apps/stag/prohlizeni/pg$_prohlizeni.sylabus?kat=NTI&predm=OSU OSU]. Stav otázek odpovídá stavu [[Slajdy pro výuku|slajdů k předmětu]]. Odkazy do internetové encyklopedie Wikipedia nemusí správně nebo úplně popisovat dané téma, poskytují jen vodítko při samostatném studiu a jako témata pro vypracování [[Zápočet z článku na Wikipedii|zápočtu]]. Články můžete na Wikipedii volně rozšiřovat. Následující osnova slouží i jako otázky ke zkoušce. Všechny podpůrné materiály (slajdy, články, fotografie tabulí) naleznete na stránce [[Výuka]].
  
 
== Operační systémy ==
 
== Operační systémy ==

Verze z 21. 6. 2011, 19:39

Níže uvedené otázky jsou osnovou přednášek předmětu OSU-P (předmět Operační systém Unix vyučovaný na Pedagogické fakultě Technické univerzity v Liberci) letního semestru 2010/2011. V redukované podobě slouží i pro předmět OSU. Stav otázek odpovídá stavu slajdů k předmětu. Odkazy do internetové encyklopedie Wikipedia nemusí správně nebo úplně popisovat dané téma, poskytují jen vodítko při samostatném studiu a jako témata pro vypracování zápočtu. Články můžete na Wikipedii volně rozšiřovat. Následující osnova slouží i jako otázky ke zkoušce. Všechny podpůrné materiály (slajdy, články, fotografie tabulí) naleznete na stránce Výuka.

Operační systémy

  1. Úvod do Unixu
  2. Současné unixové systémy
  3. Uživatelské rozhraní
  4. Uživatelé a skupiny
  5. Přístupová oprávnění
  6. Soubory a adresáře
  7. Deskriptory a proudy
  8. Systém souborů
  9. Jádro systému
  10. Procesy
  11. Správa procesů
  12. Komunikace mezi procesy
  13. Síťový subsystém
  14. Grafický subsystém