pokus
2

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec

cz  gb  de  fr 

Obor 78 - 42 - M/01 technické lyceum se zaměřením na informatiku, multimédia a design

Zaměření lycea reaguje na trendy informačního věku a s ním související požadavky na schopnost využívat prostředky informačních a komunikačních technologií a práci s informacemi na digitálních datových úložištích. Zabývá se prostředky grafické komunikace v technických oborech, digitální fotografií a videem jako propagačním a dokumentačním nástrojem, průmyslovým designem a komplexním návrhem webových aplikací s využitím moderních programovacích jazyků a databází.

Specifikace

Způsob ukončení studia: maturitní zkouška

Délka studia: 4 roky

Učební plán: zde>>

Studenti po celé čtyři roky pracují v CAD aplikacích, jakými jsou AutoCAD, VariCAD nebo SolidEdge. V informatice se seznámí s Microsoft Expression Studio, Gimp (GNU "Photoshop"), Adobe Premiere a dalšími. Mají možnost získat vědomosti potřebné pro získání kompletní certifikace ECDL a v rámci projektové výuky získají znalosti a praktické dovednosti v plánování, řízení a dokumentování projektů a jejich procesů.

Jako u ostatních počítačových oborů na naší škole, mají studenti technického lycea přístup k programu MSDN Academy Alliance, prostřednictvím kterého mohou využívat vybrané programy firmy Microsoft zcela zdarma. Mimo jiné se toto týká operačních systémů a programů pro návrh webových aplikací.

Uplatnění absolventa

Absolvent je připraven k terciárnímu studiu (nejen) technických oborů. Bude tedy připraven pro studium všech oborů na technických a ekonomických fakultách vysokých škol a ke studiu příbuzných oborů na jiných podobně zaměřených vysokých školách a vyšších odborných školách.

Své znalosti může uplatnit i přímo na trhu práce. Dovede efektivně pracovat s prostředky informačních a komunikačních technologií, řešit programátorské úlohy na pozici junior developera, tvořit a upravovat webové stránky, spravovat relační databáze, využívat CAD systémy, zpracovávat dokumenty, video a grafiku, provádět management dílčích procesů změnových i realizačních projektů.

Dále může uplatnit znalost dvou cizích jazyků, dodržování pravidel normalizace a standardizace, základních poznatků z ekonomiky, řízení, pracovního práva a managementu.

Absolvent může vykonávat pracovní pozice:

 • junior manažer technické výroby
 • pracovník racionalizace výroby
 • logistik
 • odborný asistent managementu podniku
 • programátor webových systémů
 • databázový analytik a správce
 • správce uživatelské podpory SW
 • správce aplikací a OS
 • kontrolor jakosti
 • manažer prodeje
 • marketing apod.

Ukázky grafických prací studentů tohoto oboru:

(22.2.2016 Marek Pospíchal)
spolupracujici firmy

Různé

škola roku

Prohlížením stránek souhlasíte s používáním cookies pro analýzu návštěvnosti a poskytování dalších služeb.

případné technické problémy na těchto stránkách prosím sdělte na kz@pslib.cz